Hakkımızda

ŞÜHEDAYA VEFA teması ile ve
“HER ŞEHİDE BİR YASİN, HEDEF 253 BİN” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında 253 bin adet Yasin-i Şerif okunacaktır, Okunan Yasin-i Şerif’ler, 23 Nisan Cuma günü www.youtube.com/servergenclik hesabımızdan canlı yayında Kur'an-ı Kerim kıraatinin ardından duası yapılarak şehitlerimize hediye edilecektir.

2015 yılında, Çanakkale Zaferimizin 100. yılına özel olarak izci, lider ve gönüllülerimiz tarafından başlatılan 253 BİN YASİN projesi, katkılarınızla ve desteklerinizle her yıl daha da yaygınlaşarak devam etmektedir.

Okuyup, sitemize giriş yapacağınız Yasin-i Şerif'ler, şehitlerimizin unutulmaması, yapılan fedakârlık ve özverinin hatırlarda yer etmesi için canlı yayında dua programı eşliğinde hediye edilecektir.

Her biri ayrı bir hikâyeye sahip Çanakkale şehitlerimizle ilgili ne söylesek ne anlatsak yine de haklarını veremeyiz. Memleketin hatta İslam dünyasının her yerinden katılım ve desteğin olduğu, milletin ve bir ümmetin varoluş mücadelesi olan Çanakkale Savaşında şehit düşen ecdadımızın birlik ve beraberlik ruhu, sergiledikleri kahramanlıklar bizler ve nesillerimiz için birer iftihar abidesi olmuştur.

Bu duygularla 57. Alay’ın yürüyüş noktasında buluşan her yaştan binlerce çocuk ve gencimizin dua ve âminleri ile şehitlerimiz her yıl yâd edilmektedir. Bu vesile ile gençlerimizin, cennet vatanımızın uğrunda nice şehitler verildiğini idrak etmeleri sağlanmaktadır.

Bizler de Çanakkale’de omuz omuza çarpışmış olan ecdadımız gibi kardeş olduğumuzun bilinciyle tüm şehitlerimize "ŞÜHEDAYA VEFA" sloganı ile Yasin-i Şerifler okumak için yola çıktık.

Okuduğunuz Yasin-i Şerifleri www.253binyasin.com adresine göndererek ecdadımıza siz de bir Yasin-i Şerif hediye edebilirsiniz.